Opláštění hal
Stěnové a střešní opláštění montovaných hal
Stavíme haly na klíč, zajistíme pro vás i dodání a instalaci opláštění, které bude přesně vyhovovat účelu, pro kterou je vaše stavba plánována. Podle požadavku realizujeme izolované nebo neizolované opláštění pro betonové i ocelové montované haly.
Zateplené opláštění pro montované haly
Pro opláštění montovaných hal používáme sendvičové panely s výplní z IPN nebo minerální vaty, střešní plášť je tvořen podle sklonu střechy od min 7° sendvičovými panely, do sklonu 7° volíme skládaný střešní plášť. Tento způsob opláštění zajišťuje už při tloušťkách IPN okolo 100 mm efektivní a ekonomický provoz objektu.
Sendvičové panely jsou praktické při údržbě – snadná omyvatelnost a případně rychlá oprava při poškození, či zhotovení nového otvoru pro vrata či okna.
Je možné dodatečně fasádu objektu osadit zavěšeným fasádním systémem – hliníkovými či ocelových kazetami, či různými děrovanými designovými plechy, a odlišit tak administrativní část od navazující výrobní či skladové haly.
Výhody IPN panelů
Tloušťka IPN panelů je standardně od 40 do 200 mm, nejčastější kombinací je u stěn 120 mm panel u střech 140 mm panel.
IPN má lepší tepelně izolační vlastnosti při stejné tloušťce než výplň z minerální vaty, nicméně má nižší požární odolnost než sendvičový panel s minerální vatou. Panely s výplní z minerální vaty se proto v případě jejich využití používají nejčastěji od minimální tloušťky 120 mm, standardně okolo tloušťky 160 mm.
CO O REALIZACÍCH ŘÍKAJÍ NAŠI ZÁKAZNÍCI
"Firma Chytka s.r.o. hrála zásadní roli ve dvou našich významných projektech. V roce 2017 rozšířili naši administrativní halu s použitím obkladu stěn PUR panely.
Poté pro nás v roce 2021 postavili výrobní a skladovací halu s dvoupodlažní administrativní částí. Tento projekt zahrnoval instalaci pásových oken s dvojitým zasklením, elektrických sekčních vrat a také bezchybné podlahy z leštěného betonu.
Obě stavby splnily naše vysoká očekávání a byly profesionálně provedeny. Mohu všem doporučit."
Michal Kment, jednatel
"Potřebovali jsme rozšířit skladovací kapacity a společnost Chytka s.r.o. přišla s výbornou nabídkou. Jejich projekt v Bobrové zahrnoval přístavby, kde navrhli nepravidelně tvarované ocelové rámové konstrukce s požární odolností, sloužící jako základ pro rozšíření. Novou přístavbu oddělili od našeho stávajícího objektu a do průchodu mezi konstrukcemi zakomponovali požárně odolné příčky ze sendvičových panelů s požární roletou. Střešní obloukové světlíky s ventilací pomocí automatické řídící jednotky je pak skvělé řešení pro dostatečné prosvětlení a větrání v hale.
Poskytli nám komplexní stavební řešení, dodrželi stanovené termíny a rozpočty. Mohu jen doporučit."
Luděk Russ, jednatel
"Od začátku spolupráce s firmou Chytka byla znát ochota řešit problémy a dotahovat detaily.
Přeměnili náš stávající sklad na výrobní areál o rozměrech 24 x 86 x 11 metrů. Projekt zahrnoval celkovou opravu včetně odstranění původního obkladu stěn.
Odborný přístup a schopnost poskytnout komplexní řešení jsou důvody, proč je zvažujeme i pro budoucí projekty."
Aleš Svoboda, výrobně/technický manažer
Nezateplené haly
Z neizolovaných materiálů pro opláštění používáme trapézové ocelové pozinkované plechy či hliníkové plechy, obojí s povrchovou úpravou lakováním dle přání investora, za předpokladu vyššího spádu střešní roviny (optimum okolo 10°).
Prosvětlení neizolovaných montovaných hal řešíme sklolaminátovými dílci, které těsně navazují na profil použitého trapézového plechu pro zbytek opláštění či makrolonem.
Škála tlouštěk trapézových plechů je dána výrobcem, běžně používané jsou od tloušťky 0,5 mm do 0,75 mm pro stěnové opláštění, u střešních krytin používáme vždy minimální tloušťku 0,75 mm a vyšší. Výška trapézové vlny je standardně od 18 mm do 50 mm při běžném opláštění. Vyšší vlny trapézových plechů se používají pro skládané střešní pláště.
Skládané střešní pláště pro haly
Skládané střešní pláště jsou jedním z často používaných střešních systémů průmyslových montovaných hal a administrativních montovaných objektů.
Základem je vždy nosný prvek – trapézový plech či betonový spirollový panel, který je kladen na horní líc nosného skeletu většinou v podélném směru.
Na nosný prvek je položena parotěsná vrstva, do které je podle požadavku na tepelněizolační vlastnosti a požární odolnost skladby kladena tepelná izolace v kombinaci desek z minerální vaty, polystyrenu či polyuretanových desek. Následně je tato vrstva separována textilií a finální povrch tvoří hydroizolační PVC či TPO folie, která je mechanicky kotvena do nosného podkladu, v případě že není přitížena kačírkem nebo vegetační vrstvou tzv. zelenou střechou.
Typy a skladby výše uvedených provedení vždy finálně určuje požárně bezpečnostní řešení objektu (PBŘS) v projektu pro stavební povolení. Pro zvolení vhodného provedení jsme projektantům vždy nápomocni.
Rádi se pustíme i do vašeho záměru stavby. Zašlete nám nezávaznou poptávku, zavolejte nebo nám napište e-mail. Společně vytvoříme funkční projekt k vaší plné spokojenosti.